244

Tepelné čerpadlá vzduch – voda

Jedná sa o najčastejšie používaný druh tepelného čerpadla. Pracuje tak, že voľnú energiu zo vzduchu získanú pri nízkej teplote prečerpáva na vyšší stupeň energie. Tú potom presúva do vody, ktorá slúži na vykurovanie. Energiu z okolitého vzduchu získavajú aj pri nízkych teplotách. Úroveň teploty môže dosahovať až hodnotu – 25 °C.

 

Tepelné čerpadlo Komfort a Komfort plus

Sú primárne určené pre kúrenie, s možnosťou režimu chladenia. Obsahujú vonkajšiu a vnútornú jednotku, sú to teda zariadenia splitového typu. Môžu riadiť a vykurovať dva nezávislé okruhy, napr. radiátory s podlahovým vykurovaním. Tepelné čerpadlo Komfort plus obsahuje vo vnútornej jednotke vstavaný zásobník teplej úžitkovej vody. Výstupná teplota vody je 55° C pri vonkajšej teplote -10° C. Vonkajšia jednotka pracuje až do teploty -20° C, čo znamená, že vás v zime neprekvapia ani tuhšie mrazy. Samozrejmosťou je vstavaný elektroohrev a možnosť pripojenia k solárnemu systému. Sytém umožňuje v letnom období nastavenie režimu chladenia. 

 

Tepelné čerpadlo High power a High power plus

High power a High power plus sú splitové trojfázové vysokoteplotné čerpadlá s možnosťou chladenia. Vonkajšia jednotka funguje až do teploty -25° C, výstupná teplota vody je až 60° C pri vonkajšej teplote -20° C.  Ich súčasťou je elektroohrev i možnosť pripojenia k solárnemu systému. Môžu vykurovať a riadiť dva nezávislé vykurovacie okruhy. Typ High power plus má vo výbave vstavaný zásobník na teplú úžitkovú vodu, ktorý je súčasťou vnútornej jednotky zariadenia. 

 

Prednosti tepelných čerpadiel Komfort a High power

Medzi jednoznačné prednosti systémov tepelných čerpadiel vzduch vody Komfort a High power patria nízke prevádzkové náklady, bezproblémová celoročná prevádzka a jednoduchá údržba. Invertorová technológia umožňuje plynulú reguláciu výkonu. Dvojitý rotačný kompresor zaisťuje vyššie kondenzačné teploty bez rizika prehriatia plynu, čo zároveň predstavuje zvýšený vykurovací faktor. Nezanedbateľnou súčasťou a výhodou systémov Komfort a High power je veľmi účinný koaxiálny výmenník tepla. 

 

Tepelné čerpadlá 

Systém navrhnutý tak, aby spĺňal nielen nároky na vykurovanie, ale aj na chladenie priestoru. Poskytuje vysoký komfort prevádzky aj pri extrémnych teplotách vonkajšieho vzduchu, až do – 25 °C, má pritom automatickú ochranu pred zamrznutím. Výstupná teplota vody je 55 °C. Skladá sa z vonkajšej a vnútornej jednotky, tzv. hydroboxu (tzv. split). Je vysoko flexibilný a kompatibilný, máte možnosť skombinovať ho s nádržou na teplú vodu, termostatom, čerpadlom, solárnymi panelmi, alebo záložným kotlom. Vykazuje nízku úroveň hlučnosti, od 47 do 63 dB, v závislosti od výkonových parametrov  konkrétnej inštalácie. Systém môžete kedykoľvek ovládať a kontrolovať z ktoréhokoľvek miesta na svete pomocou SMART WIFI Control. Súčasťou inteligentného ovládania je ukazovateľ spotreby energie v reálnom čase. Ak je jeho súčasťou solárny panel, alebo záložný kotol, stav prevádzky si môžete skontrolovať cez tvz. Work in progress. 

 

Účinnosť systému a záručné podmienky

 

Na jeho prevádzku je potrebné pripojenie k zdroju elektriny kvôli pohonu kompresora a ventilátora čerpadla. Elektrina tvorí tretinu energie, ktorá je potrebná na jeho prevádzku, zvyšné dve tretiny získava z okolitého vzduchu. To znamená, že využívaním tepelného čerpadla vzduch/voda ušetríte 2/3 energie potrebnej na vykurovanie. Inštalácia prebieha bez zemných prác, teda veľmi jednoducho, spoľahlivosť je veľmi vysoká. Štandardná záruka na celé dielo je 24 mesiacov, rozšírená 60 mesiacov, pri ročnom poplatku 150 eur. Kontrolu funkčnosti systému vykonáva naša firma pravidelne raz za rok. Samsung EHS Split je ekologickým a vysoko výkonným riešením pre vykurovanie a chladenie vašej domácnosti zároveň. Na jeho obstaranie môžete požiadať o dotáciu zo štátneho programu Zelená domácnostiam. 

Vzduch - voda - solar

Vzduch - voda - solar

 

Vzduch - voda

Vzduch - voda