O nás

TWI group

Skupina TWI group patrí k silným hráčom na česko-slovenskom energetickom trhu alternatívnych zdrojov energie, s ambíciou stať sa v tomto segmente jedným z lídrov. Skupina vznikla v roku 2017 vlastníckym prepojením spoločností Gattringer Holding GmbH, T.W.I. spol. s r.o. a firiem effective energy SK, s. r. o. a effective energy CZ, s. r. o. Jej výrobné zázemie je sústredené v závodoch vo Vrbně pod Pradědem v Česku a v Saxene v Rakúsku a rozprestiera sa na ploche viac ako 6 000 m2. Produkty, ktoré sa tu vyrábajú, predstavujú širokú škálú solárnych termických kolektorov, fotovoltických panelov, hybridných kolektorov, tepelných čerpadiel, solárnych zásobníkov a akumulačných nádrží.

 

Výrobný závod TWI s. r. o. vznikol v roku 1992 v obci Vrbno pod Pradědem. Za 26 rokov existencie sa zaradil k najväčším výrobcom a dodávateľom v Českej republike a významným producentom solárnych fototermických kolektorov a solárnych systémov v rámci Európskej únie. Jeho výrobné zázemie sa nachádza na ploche 2 000 m2. V priebehu posledných 10 rokov investoval do modernizácie technologického parku 25 miliónov Kč. Výrobky TWI používajú desiatky tisíc domácností po celej Európe, od Portugalska na západe až po Rusko na východe. 

Od roku 2007 sa píše história slovenskej spoločnosti effe energy, s. r. o. Od svojho vzniku aktívne kooperovala s lídrami v energetickom sektore, ako sú Západoslovenská energetika, Stredoslovenská energetika či Východoslovenská energetika. 

V súčasnosti spoločnosti effenergy sk a effe cz, ako súčasť TWI group, zaisťujú aktívny marketing , predaj, inštaláciu, servis a poradenstvo pre zákazníkov, predovšetkým pre domácnosti. 

Zamestnávajú viac ako 70 zamestnancov a dávajú prácu mnohým živnostníkom a firmám, špecialistom na obnoviteľné zdroje energie a energetické poradenstvo. 

Do portfólia predajného sortimentu patria hlavne solárne systémy pre ohrev vody a prikurovanie, fotovoltické systémy, solárne príslušenstvo, zásobníky a akumulačné nádrže na vodu, ale aj tepelné čerpadlá, klimatizácie, rekuperačné jednotky a plynové kotly. Najnovšou ponukou v sortimente skupiny budú nabíjacie stanice pre elektromobily. 

Všetky tieto produkty a systémy sa rozhodla skupina TWI group ponúkať pod novou obchodnou značkou Sunmander.